Juromania – w krainie baśni, legend i przygody! Od 13 do 15 września zapraszamy na Święto Jury Krakowsko- Częstochowskiej

Baner promujący Juromanię Święto Jury Krakowsko-Częstochowskiej
Gdzie mistrz Twardowski poszukiwał kamienia filozoficznego? Jak niegdyś walczono ze smokami? Jakie skarby ukryto w Rabsztynie? W którym miejscu odnajdziemy duszę Krakowa? Skąd wziął się Szlak Orlich Gniazd? Jak wyglądają turnieje rycerskie. Które tańce były modne na wielkopańskich dworach? Tego wszystkiego dowiemy się podczas Juromanii – Święta Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Tym razem znajdziemy się "W krainie baśni i legend!". To one powiodą wszystkich juromaniaków przez niesamowity świat Jury. Już warto zarezerwować sobie czas na te fantastyczne doznania!

Juromania 2024 – czas na niezwykłą przygodę

To już siódme spotkanie z najpiękniejszymi zakątkami Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Tym razem przewodnikami po malowniczym regionie będą bohaterowie miejscowych podań i opowieści przekazywanych przez wieki – z pokolenia na pokolenie. Hasło przewodnie tegorocznej edycji – "W krainie baśni i legend!" to zapowiedź wyprawy w zupełnie inny, bajkowy wymiar i niezwykłej przygody w towarzystwie Pana Twardowskiego i wielu innych legendarnych postaci.

Juromania to idealny pomysł na spędzenie wrześniowego weekendu w gronie rodziny i przyjaciół. Bogaty program zapewni rozrywkę zarówno młodszym, jaki i starszym odkrywcom. W ponad 50 lokalizacjach na uczestników wydarzenia czekać będzie moc atrakcji. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, by wyśmienicie się bawić począwszy od piątkowego wieczoru, aż po niedzielne popołudnie. To niezwykłe wydarzenie organizują Województwo Małopolskie i Województwa Śląskie, Związek Gmin Jurajskich i przede wszystkim gospodarze poszczególnych atrakcji.

 

 

Juromania w Małopolsce – 6 zamków do zdobycia 

Tym razem małopolskie warownie bez obaw oddadzą się we władanie zdobywców. Na gości czekać będą szeroko otwarte bramy, wyborne tańce, świetna muzyka, a także tradycyjne potrawy.

Na Zamku Lipowiec Juromaniacy będą mogli wziąć udział w pikniku rycerskim, warsztatach przyrodniczych z ptakami drapieżnymi oraz spacerze wokół zamkowego wzgórza. W Bydlinie i Rabsztynie nie zabraknie propozycji dla aktywnych – rajd rowerowy pomiędzy zamkami, a także bieg i marsz nordic walking (Rabsztyn) z pewnością zadowolą wszystkich, którzy lubią łączyć turystykę z aktywnością fizyczną.

Zamek w Bydlinie opanują również rycerze. Zaprezentują barwny korowód, obozowisko i  zmierzą się w turniejach. Goście będą mogli spróbować swoich sił w kaligrafii i ręcznym czerpaniu papieru. Wydarzenie zakończy tajemnicze pożegnanie ze smokiem. Z kolei na Zamku w Rabsztynie będzie widowiskowo i hucznie, a to za sprawą rekonstrukcji historycznej najazdu Szwedów i pikniku prezentującego staropolskie obyczaje. Doskonale odnajdą się tu miłośnicy artylerii, broni czarnoprochowej, ale także mody historycznej.

W artystycznym klimacie przebiegać będzie Juromania na Zamku w Pieskowej Skale. W świat jurajskich legend wprowadzi uczestników spektakl taneczno-teatralny oraz warsztaty plastyczne z tworzenia kukiełek baśniowych bohaterów. Nie zabraknie także degustacji lokalnych pyszności i zabaw dla najmłodszych.

Miłośników kina oraz wszystkich o mocnych nerwach zapraszamy na Zamek Tenczyn na pokaz kina plenerowego oraz wieczorne zwiedzanie zamku z… duchami! Widowiskowe fire show i pokazy szermierki, w piątkowy wieczór przeniosą wszystkich w baśniowy świat. Sobota będzie należała z kolei do smoków. Organizatorzy zaplanowali spotkania z postaciami z baśni i legend – rodzinne zabawy, zdobywanie sprawności łowców smoków, przedstawienie teatralne, zwiedzanie, warsztaty edukacyjne, naukę szermierki, pokaz walki Pana Twardowskiego z diabłem, a na koniec wielką walkę smoków ze smoczymi wojownikami.

Na kolei na zamku w Korzkwi obozowisko rozbiją rycerze. Stoczą walki na dziedzińcu, zorganizują warsztaty, inscenizacje i konkurencje tematyczne. Program dopełnią występy artystyczne, plener malarski, a będzie też coś dla aktywnych, czyli V Jurajski Bieg na różnych dystansach.

Gdzie jeszcze na Juromanię?

Jura to nie tylko zamki! Podczas Juromanii będzie można odwiedzić wiele więcej ciekawych i niezwykłych miejsc.

W Krakowie w klasztorze oo. Paulinów na j Skałce warto zwrócić uwagę na średniowieczne stanowisko archeologiczne i niezwykłe opowieści o św. Stanisławie lub wziąć udział w pikniku jurajskim w Lesie Wolskim. Z pewnością warto odwiedzić Muzeum Hebla i Galerii Barwy Ziemi w Korzkwi.

Można też wybrać się do Olkusza, by podziwiać  podziemia „srebrnego miasta” i tamtejszą Bazylikę św. Andrzeja z unikatowymi organami Hansa Hummla, a także obejrzeć teatralną etiudę o legendach starego grodu. Będzie to też jedyna okazja, by sprawdzić za pomocą teleskopu czy Pan Twardowski nadal rezyduje na księżycu.

Juromaniacy, którzy są rządni przygód i adrenaliny będą mogli zwiedzić w nocy Jaskinię Wierzchowską i Jaskinię Nietoperzową,  spróbować swoich sił we wspinaczce skałkowej pod okiem ratowników GOPR lub wziąć udział w biegu w Dolinie Będkowskiej, a także eksplorować Pustynię Błędowską podczas nocnego rajdu.

W czasie Juromanii nie sposób też ominąć Doliny Prądnika, by zwiedzić Pustelnię bł. Salomei na Grodzisku, wziąć udział w warsztatach kulinarnych i zobaczyć ognisko, które zapłonie, aż do nieba. Tradycyjnie będzie można także poznać historię Kaplicy na wodzie, a następnie odwiedzić Pstrąga Ojcowskiego, gdzie teatr kukiełkowy porwie widzów w świat bajki i wędrownych artystów, a najmłodsi poznają księżną Ludwikę, która opowie najpiękniejsze baśnie Ojcowa. Jura to też minerały i skały, którym warto przyjrzeć się z bliska na warsztatach „Mikroświaty”. Wspólnie z ekologami i wędkarzami uczestnicy poszukają złotej rybki w ojcowskim stawie… jeśli będą mieć szczęście – z pewnością spełni wszystkie ich życzenia.

Juromania na Śląsku – od Jasnej Góry po Żarki

Na Śląsku Juromania zawita m.in. na Jasną Górę, do Częstochowy, Żarek, Lelowa, Koziegłów, Zawiercia, a także do Jaskini Głębokiej, pod Okiennik Wielki, na Zamek w Olszynie, Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu, Zamek w Siewierzu oraz Zamek Pilcza w Smoleniu.

Szczegóły programu i wszelkie niezbędne informacje dostępne są na stronie juromania.pl oraz profilach Juromanii na Facebooku i Instagramie. Obserwujcie nas, by być na bieżąco ze wszystkimi informacjami!

⇒ Praktyczna rada:

Już dziś warto zarezerwować sobie weekend od 13 do 15 września. Wcześniej warto też dokładnie przeanalizować program na juromania.pl, by stworzyć sobie plan tego, co chcemy zobaczyć podczas Juromanii. Jeśli dokładnie zaplanujecie swój udział w Juromanii, będzie Wam łatwiej podróżować po Jurze i nie ominą Was najważniejsze atrakcje! Pamiętajcie, w niektórych miejscach obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc!

⇒ Środki transportu: Polecamy oczywiście te przyjazne dla środowiska: pociąg, rower albo własne nogi – jurajska przyroda będzie Wam za to bardzo wdzięczna. Zabierzcie rodzinę i przyjaciół i zostańcie Juromaniakami!

Oczywiście na Jurę można wrócić w każdej chwili! Warto odkrywać ją na o różnych porach dnia i roku. Jura wciąż bowiem zaskakuje!

Juromania 2024 – program

Kraków, klasztor Paulinów na Skałce
14-15 września (sobota, niedziela),
godz. 10-16
→ Historia św. Stanisława – prawda i legendy… Oprowadzanie po miejscu jego męczeńskiej śmierci, z legendami i tradycją o życiu Świętego. Zwiedzanie Parku archeologicznego, w którym znajdują się najnowsze średniowieczne znaleziska.
→ Woda, którą można leczyć…? Historie związane z cudownym źródełkiem św. Stanisława.
→ Wszystko o Paulinach! Zwiedzanie seminarium, biblioteki i opowieść o życiu zakonników w białych habitach.

Kraków, Las Wolski, Polana Lea
14 września (sobota),
godz. 10-16,
→ Jurajski Piknik Edukacyjny

Korzkiew, Zakątek Kultura Korzkiew
14 września (sobota),
godz. 10-12,
→ Warsztaty i prelekcja: Sekretne życie nietoperzy,
godz. 12-13,
→ Quest z Eleonorą Wodzicką – spacer po Korzkwi.

Korzkiew, Muzeum Hebla i Galeria Barw Ziemi
14 września (sobota),
godz. 10-17
→ Warsztaty „Glina i drewno”,
godz. 19,
→ Koncert muzyczny,
15 września (niedziela),
godz. 10-17,
→ Warsztaty „Glina i drewno”

Zamek Korzkiew
15 września (niedziela),
⇒ godz. 10–15.30
→ Zwiedzanie zamku z przewodnikiem,
godz. 11-16,
→ Plener malarski „Każdy zamek ma legendę – motyw fantastyczny w pejzażu”,
godz. 11-15.30,
→ Potyczki rycerskie na dziedzińcu,
godz. 16-16.45,
→ Zabawna rycerska inscenizacja,
godz. 17.45,
→ Koncert Schola Acanthis,
godz. 19.30-21,
→ Z duchami i strachami spacer po zamku

Park pod zamkiem Korzkiew
15 września (niedziela),
godz. 11-16,
→ Obóz rycerski – warsztaty i konkurencje tematyczne,
godz. 11-16,
→ Stanowisko archeologiczne „Skarby Przeszłości”,
godz. 11-11.45,
→ Konkurs na wbijanie gwoździ w pień,
godz. 12-13,
→ V Jurajski Bieg w różnych kategoriach wiekowych,
godz. 13.30,
→ Rycerska moda i śpiew w wykonaniu kl.2b i klubu wolontariatu SP w Przybysławicach,
godz. 13.50,
→ Występ Koła Przyjaciół Brzozówki,
godz. 14,
→ Rekonstrukcja bitwy rycerskiej,
godz. 14.45,
→ Występ chóru Bez Batuty i uczniów SP w Woli Zachariaszowskiej,
godz. 15.10,
→ Turniej piłki średniowiecznej, konkurs na najdalszy rzut czapką.

Kościół pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Korzkwi
15 września (niedziela),
→ Zwiedzanie kościoła przed i po mszach świętych.

Zamek Tenczyn w Rudnie
13 września (piątek),
godz. 18-20.40,
→ Wieczorne zwiedzanie zamku z przewodnikiem,
godz. 20.45-21,
→ Legendy i baśnie – pokaz szermierczy,
godz. 21-21.15,
→ Pokaz fireshow,
godz. 21.15-22.45,
→ Kino plenerowe.
14 września (sobota),
godz. 10-19,
→ Zwiedzanie zamku z przewodnikiem (co godzinę),
godz. 10-18,
→ Spotkania z postaciami Polskich legend i baśni – rodzinne zabawy i zdobywanie sprawności łowców smoków,
godz. 10- 18,
→ Stanowiska edukacyjne, promocja lokalnych produktów i warsztaty,
godz. 12.40-13.40,
→ Warsztaty szermiercze łowców smoków,
godz. 14-16,
→ Turniej szermierczy,
godz. 16-16.45,
→ Występ teatralny "Daj dzioba",
godz. 17-17.15,
→ Historia Pana Twardowskiego,
godz. 18-18.20,
→ Finałowa Wielka Bitwa.

Gmina Jerzmanowice-Przeginia,
Jaskinia Nietoperzowa
13 września (piątek),
godz. 18-22,
→ Nocne zwiedzanie jaskini.
→ Rejestracja tel. 12 389 51 97.
→ Wystawa fotografii, degustacje lokalnych potraw, jaskiniowa fotobudka.

Gmina Wielka Wieś,
Jaskinia Wierzchowska Górna
13 września (piątek),
godz. 18-22,
→ Nocne zwiedzanie jaskini.
→ Rejestracja tel. 12 419 19 21.
→ Wystawa fotografii, degustacje lokalnych potraw, jaskiniowa fotobudka.

Dolina Będkowska
15 września (niedziela),
godz. 10-15,
→ Dzień z Grupą Jurajską GOPR.
W programie m.in.: nauka podstaw wspinaczki dla dzieci i dorosłych,
obsługa sprzętu ratowniczego oraz zasady pierwszej pomocy na Jurze.
Rejestracja: tel. 693 340 181
15 września (niedziela),
godz. 10-14,
→ Bieg po Dolinie Będkowskiej.
→ Obowiązuje rejestracja elektroniczna: www.imprezyjurajskie.pl

Dolina Prądnika
Pustelnia błogosławionej Salomei w Grodzisku
14 września (sobota),
godz. 10-17,
→ Zwiedzanie kościółka i kompleksu pustelni błogosławionej Salomei,
godz. 17-20,
→ Przeprowadzenie pokazu kulinarnego „Magiczna Kuchnia Małopolskiej Jury”,
godz. 19-20.30,
→ Ognisko aż do gwiazd,
godz. 20-20.30,
→ Bajeczne fireshow w duchu średniowiecza.
15 września (niedziela),
godz. 10-12, 13-17,
→ Zwiedzanie Kościółka i kompleksu pustelni błogosławionej Salomei.

Dolina Prądnika - Stawy hodowlane Pstrąga Ojcowskiego
14 września (sobota),
godz. 11-18,
→ Animacje dla najmłodszych,
godz. 13-14.30,
→ Przedstawienie w wykonaniu Teatru Kukiełka,
godz. 12-14,
→ Warsztaty geologiczne „Mikroświaty”,
godz. 12-15,
→ Warsztaty ekologiczne z zakresu ochrony ryb,
godz. 15-16,
→ Degustacja produktów lokalnych,
15 września (niedziela),
godz. 11-18,
→ Animacje dla najmłodszych,
godz. 12-14,
→ Warsztaty geologiczne „Mikroświaty”,
godz. 12-15,
→ Warsztaty ekologiczne z zakresu ochrony ryb,
godz. 15-16,
→ Degustacja produktów lokalnych.

Dolina Prądnika
Kaplica „Na wodzie” pod wezwaniem św. Józefa Robotnika
14 września (sobota),
godz. 10-18,
→ Zwiedzanie Kaplicy "Na wodzie" z przewodnikiem.
15 września (niedziela),
godz. 9-10, 11-18,
→ Zwiedzanie Kaplicy "Na wodzie" z przewodnikiem.

Zamek Pieskowa Skała
13 września (piątek),
godz. 19-20,
→ Nocne zwiedzanie wystawy stałej "Kultura Staropolska" wraz z kryptą i kaplicą,
godz. 20.30-21.30,
→ Spektakl teatralno-taneczny "Pan Twardowski",
14-15 września (sobota, niedziela),
godz. 11-18,
→ Teatrzyk zamkowy – robimy kukiełki do zamkowych legend,
→ Baśniowa szafa – czyli jak się zrobić na księżniczkę,
→ Kot w Butach i zamkowe Myszki – warsztaty plastyczne dla dzieci,
→ Zabawy sprawnościowe dla najmłodszych,
godz. 11.30-12.15, 13-13.45, 14.45-15.30, 16.15-17,
→ Między młynem a zamkiem – „Kot w butach" – spektakl w dwóch aktach,
godz. 12.30-13, 14-14.30, 15.45-16.15,
→ Kluseczka Szara Myszka – degustacja.

Muzeum Małopolski Zachodniej w Wygiełzowie Zamek Lipowiec
14 września (sobota),
godz. 14-18,
→ Przeżyj dzień w średniowieczu – piknik rycerski na zamku Lipowiec,
godz. 18-21,
→ Tropem zamkowych legend – wieczorne oprowadzanie po zamku Lipowiec z atrakcjami,
godz. 21.10–21.30,
→ Lipowiecka noc z ogniem – pokaz tańca z ogniem na zamku Lipowiec,
15 września (niedziela),
godz. 14-18,
→ Ptaki z baśni i legend – warsztaty edukacyjne na zamku Lipowiec z udziałem ptaków drapieżnych, m.in. sów,
godz. 18-20,
→ Lipowiec – jak z baśni – wernisaż wystawy fotograficznej połączony z koncertem muzyki na harfie na zamku Lipowiec,
godz. 20-20.10,
→ Zakończenie Juromanii w gminie Babice.

Muzeum Małopolski Zachodniej w Wygiełzowie - Rezerwat
13 września (piątek),
godz. 16-18,
→ Opowieści baśniowego lasu – spacer przyrodniczo-historyczny połączony z degustacją niecodziennego dania / napoju z wykorzystaniem "darów" rezerwatu Lipowiec.

Olkusz Rynek
Bazylika św. Andrzeja w Olkuszu
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu
Podziemny Olkusz
13 września (piątek),
godz. 16-18.30,
→ Sesja popularnonaukowa „Zamki na Szlaku Orlich Gniazd – historia, ochrona zabytków, turystyka”, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu,
godz. 19-20.30,
→ Nocne zwiedzanie Bazyliki św. Andrzeja z przewodnikiem,
godz. 20.30-21.30,
→ Nocne obserwacje księżyca (Rynek),
14 września (sobota),
godz. 17.45-18, 18.45-19, 19.45-20,
→ „Legendy Srebrnego Grodu” – etiuda teatralna (Rynek 4),
godz. 18-19.30, 19-20.30, 20-21.30,
→ „Nocne tajemnice Podziemnego Olkusza” – zwiedzanie z przewodnikiem (bilety).

Rabsztyn Zamek w Rabsztynie,
Rezerwat Przyrody Pazurek
14 września (sobota),
godz. 10-16,
→ „Szwedzi w Rabsztynie” – rekonstrukcja historyczna w zamku (bilety),
15 września (niedziela),
godz. 10-18,
→ Zwiedzanie zamku Rabsztyn (bilety ulgowe),
godz. 10-17,
→ Prezentacja strojów staropolskich,
godz. 10-17,
→ Stoiska organizatorów i stowarzyszeń pod zamkiem,
godz. 10-15,
→ Gra terenowa „Poznajemy tajemnice rezerwatu Pazurek",
godz. 10.30-11,
→ Rozpoczęcie festynu „Rabsztyn po staropolsku”,
godz. 11-12.30,
→ Marsz nordic walking „Śladami Antoniego Kocjana",
godz. 11-11.30,
→ Pokaz artylerii i broni czarnoprochowej,
godz. 11.30-14,
→ Rodzinny rajd rowerowy,
godz. 12-13, 15-15.30,
→ Pokaz Małopolskiej Chorągwi Husarskiej,
godz. 13-13.30, 14.30-15,
→ Pokaz mody historycznej,
godz. 13.30-14, 15.30-16,
→ Scenki szlacheckie z udziałem publiczności,
godz. 14-14.30,
→ Potyczka na moście,
godz. 16-16.30,
→ Sztuka „Walka o tron po śmierci Batorego”,
godz. 16.30-17,
→ Bitwa o zamek.

Zamek Rabsztyn
cała Jura Krakowsko-Częstochowska
Questy, gry terenowe
13-14 września (piątek, sobota),
godz. 6-22,
→ Jurajskie wyprawy odkrywców – gry terenowe na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej,
→ Szczegóły: www.questy.org.pl
15 września (niedziela),
godz. 6-22,
→ Jurajskie wyprawy odkrywców – gry terenowe na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej,
Szczegóły: www.questy.org.pl
godz. 10-16,
→ Akademia Początkującego Questowicza na zamku w Rabsztynie.

Klucze
Pustynia Błędowska – „Róża Wiatrów”
13 września (piątek),
godz. 17-22,
→ Wydarzenie „Juromania na Pustyni Błędowskiej czyli Pana Twardowskiego igraszki z diabłem”,
godz. 17-18,
→ Rejestracja uczestników, wydawanie pakietów startowych i certyfikatów,
godz. 18-20,
→ Nocny rajd po Pustyni Błędowskiej w towarzystwie diabła i Pana Twardowskiego,
godz. 20-22,
→ Występy teatralno-artystyczne oraz pokaz ognia.

Zamek w Bydlinie
14 września (sobota),
godz. 10-13,
→ Rajd rowerowy „Między zamkami” Bydlin – Rabsztyn – Bydlin,
godz. 13.30-13.50,
→ Powitanie rycerskie uczestników,
godz. 13.50-14.30,
→ Przejście korowodu na ruiny zamku i przedstawienie widowiska "Prawdziwa legenda o Smoku i Księżniczce",
godz. 14.30-17,
→ Animacje, warsztaty, konkursy, kaligrafia, czerpanie papieru, turniej toporników i łuczników; konkursy: malarski, strojów itp.),
godz. 14-17,
→ Zwiedzanie zamku – wejścia na zamek w Bydlinie z przewodnikiem,
godz. 16-17,
→ Turnieje i pokazy w obozowisku rycerskim,
godz. 16-16.45,
→ Zawody sportowe – bieg i marsz nordic walking wokół ruin zamku w Bydlinie,
godz. 17-17.30,
→ Ogłoszenie wyników konkursów,
godz. 17.30-18,
→ Tajemnicze pożegnanie ze smokiem

Szczegółowy program oraz aktualności na stronie Juromanii oraz profilach Juromanii na Facebooku i Instagramie. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie.

Multimedia



Visitmalopolska.pl - oficjalny portal turystyczny województwa małopolskiego

Visitmalopolska.pl to portal turystyczny prowadzony przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Małopolska jest jednym z najatrakcyjniejszych turystycznie i najchętniej odwiedzanych regionów w Polsce. To właśnie tutaj został uruchomiony, jeden z pierwszych w Polsce, regionalny system informacji turystycznej (Małopolski System Informacji Turystycznej), którego częścią jest ten portal. Jego zadaniem jest podpowiedzieć turyście, co warto zobaczyć w Małopolsce oraz ułatwić znalezienie informacji o noclegach, wydarzeniach, przyrodzie i zabytkach. 

Co warto zobaczyć w Małopolsce?

Lista atrakcji Małopolski jest długa i różnorodna. Portal Visitmalopolska.pl ułatwia zwiedzanie województwa małopolskiego poprzez prezentowanie informacji o atrakcjach turystycznych poszczególnych miast i regionów, a także ciekawych miejsc danego typu, takich jak muzea, zabytki, szlaki tematycznekultura i rozrywka, przyroda, zdrowie i uroda, podziemne trasy i inne.

Zadbaliśmy również o opisanie atrakcji, z których szczególnie słynie Małopolska - kopalni soli, spływu Dunajcem, term, Szlaku Architektury Drewnianej oraz obiektów wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Przygotowaliśmy także wskazówki dla odwiedzających Małopolskę rodzin z dziećmi, seniorówmiłośników białego szaleństwa i wędrówek - a także wiele, wiele więcej.

Ciekawe miejsca w Małopolsce

Dzięki portalowi Visitmalopolska.pl, bogactwo historyczne i kulturalne regionu, różnorodność oferty turystycznej, mnogość wydarzeń kulturalnych, obiektów turystycznych, tras, szlaków, a także zjawiskowa przyroda, stają się bliższe turyście. Dzięki takim funkcjom portalu jak interaktywna mapa regionów Małopolski, rozbudowane opisy atrakcji i baza danych teleadresowych (m. in. noclegów i Punktów Informacji Turystycznej) może on z łatwością zaplanować zarówno jednodniową wycieczkę, jak i dłuższy urlop. Z kolei aktualizowane na bieżąco moduły Aktualności i Wydarzeń pozwalają zaplanować pobyt w oparciu o aktualne wydarzenia w regionie.

Atrakcje turystyczne w Małopolsce

Portal turystyczny Visitmalopolska.pl to źródło rzetelnych i aktualnych informacji turystycznych dotyczących województwa małopolskiego. Jest on skierowany zarówno do osób odwiedzających Małopolskę pierwszy raz, regularnie powracających tu turystów, jak i mieszkańców poszukujących informacji o aktualnych wydarzeniach w regionie i atrakcjach turystycznych w swojej okolicy. Interesujące informacje znajdą tu osoby poszukujące różnorodnych aktywności - turystyki pieszej, rowerowej, śladami historii, kuchni, religii, sportów zimowych i ekstremalnych, a także miłośnicy historii, kuchni czy turystyki religijnej.

Portal Visitmalopolska.pl to nie tylko najpiękniejsze miejsca w Małopolsce, ale też kompletna baza rekomendowanych adresów (m. in. noclegi, małopolskie atrakcje turystyczne, gastronomia, blogi podejmujące tematykę regionalną). To skarbnica wiedzy i aktualnych danych oraz miejsce dające możliwości prezentacji oferty dla branży turystycznej.

Nie wszystkie małopolskie atrakcje cieszą się taką samą popularnością - jedne są tłumnie zwiedzane, o innych wie garstka pasjonatów, mimo że są nie mniej piękne czy interesujące. Na Visitmalopolska.pl staraliśmy się zaprezentować wszystkie ciekawe miejsca i obiekty. Zachęcamy do korzystania z portalu i wykorzystywania zamieszczonej tu wiedzy do odkrywania najpiękniejszych i najciekawszych miejsc w Małopolsce!

 

 

Powiązane treści